Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
Dzisiaj jest: 18 Października 2018
Imieniny obchodzą: Juliana, Łukasza, Bogumiła
  • Telefon do urzędu.  18 354 13 00
  • Przejdź do kontaktu.
  • Mapa witryny.
  • Biuletyn Informacji Publicznej

1 września 2018r. w naszej Gminie na kompleksie sportowym Orlik odbył się festyn z okazji 670 –lecia istnienia wsi Moszczenica. Impreza została przygotowana przez Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Gminy Moszczenia w ramach otrzymanego grantu na realizację zadania „Od historii do współczesności-670 lat wsi Moszczenica” współfinansowanego  ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Zadanie realizowane jest w ramach wdrażania Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Beskid Gorlicki”.


Występy artystyczne rozpoczął Chór „Małopolanie” wraz z dziećmi i młodzieżą z Moszczenicy  uczestniczącymi w warsztatach piosenki ludowej  „670 głosów na 670 lat”. Następnie zaprezentowała się kapela góralska „Jontki” z Żywca oraz zespół muzyczny „Extra Mocni”. Nie zabrało konkursów związanych z historią Moszczenicy, występów tanecznych, a także różnych zabaw animacyjnych dla dzieci przygotowanych przez Agencję Artystyczną Roma. Podczas imprezy można było podziwiać rękodzieło artystyczne naszych lokalnych artystów, a także popróbować dawnych regionalnych przysmaków. Na uczestników festynu czekały stoiska handlowe i gastronomiczne. Uwieńczeniem imprezy była zabawa taneczna z zespołem Awans.

Zorganizowany festyn to jedno z zadań  zrealizowanych w ramach przyznanego grantu. Przed nami kolejne działania. Dla najmłodszych przygotowywana jest kolorowanka zawierająca najciekawsze zabytki, uroki przyrody oraz ciekawe miejsca Moszczenicy. Najstarsi członkowie Stowarzyszenia przeprowadzą w szkole i przedszkolu lekcje tematyczne dotyczące naszej lokalnej historii. Zapraszamy młodzież na trwające warsztaty fotograficzno-graficzne w ramach których powstanie „Moszczenicki kalendarz jubileuszowy 1348-2018”.

                                                                                                                                                                                     J.BrachDodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Wyszukiwarka

Pogoda

 

Nasi Partnerzy

Urząd Gminy Moszczenica
Samorządowa 4
38-321 Moszczenica

woj. małopolskie

  tel.: 18 354 13 00
fax.: 18 354 10 85
     
  e-mail: gmina@gminamoszczenica.eu
http://www.gminamoszczenica.eu
  Godziny Urzędowania:

poniedziałek - piątek: 7:30 - 15:30
Copyright © 2017 Gmina Moszczenica. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kreacja: Agencja DM