Dzisiaj jest: 18 Października 2018
Imieniny obchodzą: Juliana, Łukasza, Bogumiła
Od kilku lat dokonywana jest kompleksowa ocena wszystkich gmin subregionu sądeckiego. Autorami tego rankingu są Fundacja Sądecka i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu. Za 2017 r. pełne podsumowane dokonane zostało 22 czerwca w Krynicy. Na 39 gmin podlegających ocenie samorządy Ziemi Gorlickiej odniosły sukces. Wyróżnione zostały miasta: Gorlice i Biecz oraz Gmina Moszczenica.  Zajęła ona drugie miejsce w kategorii dynamika. Kategoria ta jest agregacją ocen pięciu modułów:
  • efektów polityki społecznej,
  • aktywności inwestycyjnej gminy,
  • pozainwestycyjnej działalności gospodarczej,
  • generowaniu dochodów,
  • efektów polityki społecznej.
Warto podkreślić, że bezwzględnie pierwsze miejsce Gmina Moszczenica zajęła w kategorii środki unijne per capita. Jak wyliczono na podstawie danych z Regionalnej Izby Obrachunkowej na każdego z mieszkańców samorząd pozyskał kwotę 370 zł. Na drugim miejscu znalazło się Łącko z kwotą 309 zł na mieszkańca.
Jak podkreślają autorzy publikacji wydanej na tę okoliczność „Wartość ocenianego wskaźnika w przypadku tej gminy znacznie przekroczyła wyniki uzyskane przez pozostałe jednostki.”