Dzisiaj jest: 19 Marca 2024
Imieniny obchodzą: Józef, Bogdan, Marek

Przewodnicząca Rady Gminy Moszczenica zaprasza Mieszkańców Gminy Moszczenica na XLVIII Sesję Rady Gminy Moszczenica, która odbędzie się 22 marca 2024 r. (piątek) o godz. 12:00 w sali obrad, pok. nr 14 Urzędu Gminy Moszczenica.

Projekt porządku obrad:

1. Otwarcie sesji i przedstawienie porządku obrad.
  2. Przyjęcie protokołu z XLVII Sesji VIII kadencji Rady Gminy Moszczenica odbytej w dniu 9 lutego 2023 r.
  3. Sprawozdanie z pełnionego Urzędu Wójta Gminy w okresie międzysesyjnym.
  4. Interpelacje radnych.
  5. Informacja o stanie bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie Gminy Moszczenica.
  6. Podjęcie uchwał w sprawie:
  • zmian budżetu Gminy Moszczenica na rok 2024 oraz zmian w Uchwale Budżetowej na rok 2024 nr XLVI/406/23 Rady Gminy Moszczenica z dnia 28 grudnia 2023 roku,
  • zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Moszczenica,
  • przejęcia zadania od Województwa Małopolskiego,
  • udzielenia dotacji na prace przy zabytkach wpisanych do Gminnej Ewidencji Zabytków Gminy Moszczenica,
  • przyjęcia "Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Moszczenica w 2024 roku".
  • przystąpienia do zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gmina Moszczenica, przyjętego uchwałą nr XXI/132/2005 Rady Gminy Moszczenica z dnia 29 kwietnia 2005 r.,
  • wyrażenia zgody na zawarcie umowy dzierżawy nieruchomości stanowiącej części działki nr 3537/3 o pow. 50 m² położonej w Moszczenicy w trybie bezprzetargowym,
  • wyrażenia zgody na zawarcie umowy dzierżawy nieruchomości stanowiącej części działki nr 3537/3 o powierzchni 80 m² położonej w Moszczenicy w trybie bezprzetargowym,
  • wyrażenia zgody na zawarcie umowy dzierżawy nieruchomości stanowiącej działki o nr 3575 o powierzchni 0,9617 ha, nr 1305/1 o pow. 0,2789 ha, nr 1300/1 o pow. 0,3013 ha położonych w Moszczenicy w trybie bezprzetargowym.

1. Sprawozdanie z realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2022-2023 za rok 2023.
  2. Sprawozdanie z realizacji Programu Współpracy Gminy Moszczenica z Organizacjami Pozarządowymi w 2023 roku.
  3. Odpowiedzi na interpelacje.
  4. Wolne wnioski i zapytania.
  5. Podsumowanie VIII kadencji Rady Gminy Moszczenica.
  6. Zakończenie obrad.

48 Sesja

Uprzejmie informujemy zaineresowanych mieszkańców Staszkówki o możliwości włączenia się do nowo wybudowanej sieci kanalizacyjnej i wodociągowej w Staszkówce. Dotyczy to domów przy ulicach: Patria, Mentlówka, Akacjowa, Graniczna, Wspólna. Budowa przyłączy może się odbywać na warunkach wydanych przez Urząd Gminy Moszczenica, które będą podobne do poprzednio stosowanych.

kanalizacja_wodociag_stka_03_2024.jpeg

Wypalanie traw prowadzi do nieodwracalnych, niekorzystnych zmian w środowisku naturalnym – ziemia wyjaławia się, zahamowany zostaje bardzo pożyteczny, naturalny rozkład resztek roślinnych oraz asymilacja azotu z powietrza.

Więcej informacji na stronie internetowej Komendy Głownej PSP w Warszawie - link.

bunga1

Informacja dla podmiotów prowadzących działalność w zakresie produkcji pierwotnej, sprzedaży bezpośredniej, rolniczego handlu detalicznego oraz dla przedsiębiorców sprzedającym żywność na placu targowym.

stacja01

GKRPA

malopolskie

portal interesanta

Odpady2022

ukraina pomoc

pwd

czyste powietrze

zasady ostrzegania

polski lad

osp 2022

cp.jpg

oze.png

oze1

Jakość powietrza Moszczenica ul. Samorządowa

OWG

malopolskie osp 2023 na stronę

modernizacja instalacji alarmowej 2023

Copyright © 2020 Gmina Moszczenica. Wszelkie prawa zastrzeżone.