Ta strona wykorzystuje pliki Cookies do poprawnego działania.
Dzisiaj jest: 20 Września 2019
Imieniny obchodzą: Renata, Filipina, Eustachy
  • Telefon do urzędu.  18 354 13 00
  • Przejdź do kontaktu.
  • Mapa witryny.
  • Biuletyn Informacji Publicznej


Gmina Moszczenica w dniu 18 lipca 2019 r. podpisała umowę z Urzędem Marszałkowskim Województwa małopolskiego na realizację zadania pn. " Przebudowa boisk wielofunkcyjnych przy Zespole Szkół w Moszczenicy w ramach planowanej inwestycji modernizacji przyszkolnych terenów sportowych" - w ramach projektu pn. "Małopolska infrastruktura rekreacyjno-sportowa -  MIRS". Na ten cel Gmina Moszczenica otrzymała z Województwa Małopolskiego dotację w wysokości 136 tys. zł. Całość zadania wyniosła 339.347,32 zł.

 

   

22 września 2019r., godz. 17:00, budynek Ośrodka Kultury i Biblioteki w Moszczenicy

Gmina Moszczenica – Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Staszkówce realizuje projekt pt. ,,Placówka Wsparcia Dziennego dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Moszczenica”.
Celem głównym projektu jest zwiększenie dostępności do usług społecznych dla 150 dzieci
i młodzieży oraz 110 rodziców/opiekunów tych dzieci, pochodzących z rodzin zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, poprzez utworzenie na terenie gminy Moszczenica placówki wsparcia dziennego o charakterze opiekuńczym i specjalistycznym.
Projekt zakłada utworzenie i prowadzenie Placówki Wsparcia Dziennego dla dzieci i młodzieży do lat 18, zamieszkujących lub uczących się w szkołach na terenie Gminy Moszczenica. 
 
Łącznie placówka dysponuje 100 miejscami wsparcia, w tym:
- przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Staszkówce – 30 miejsc,
- przy Zespole Szkół w Moszczenicy – 45 miejsc,
- przy Ośrodku Kultury i Biblioteki w Moszczenicy – 25 miejsc.

Okres realizacji Projektu: od 1 lipca 2019 r. do 30 czerwca 2022 r.

Całkowita wartość projektu: 4 850 631,41 zł
Wartość dofinansowania z UE: 4 123 036,69 zł.
Całkowita kwota dofinansowania: 4 497 990,50 zł

Oferta placówki:
a) dla dzieci i młodzieży: bogata oferta zajęć pozalekcyjnych w tym zajęcia: opiekuńcze, psychologiczne, pedagogiczne ,logopedyczne , pomoc w odrabianiu zadań a także:
PWD przy ZS w Staszkówce oferuje: warsztaty taneczne, zdrowego odżywiania, plastyczne, muzyczne, językowe , literackie i przedmiotowe m.in.: matematyczno – informatyczne, z fizyki, naukę pływania i jazdy na łyżwach
Punkt PWD przy ZS w Moszczenicy oferuje: warsztaty plastyczne, rytmiczno – taneczne, matematyczne, informatyczne , językowe 
Punkt PWD przy OKiB w Moszczenicy oferuje: zajęcia rytmiczno – taneczne, matematyczne, kulinarne , czytelnicze
Organizowane będą także cykliczne wyjazdy edukacyjno-kulturalne, ponadto zimowiska, półkolonie i festiwale rodzinne. 
b) Dla rodziców/opiekunów: spotkania rodzinne, w tym wyjazdy w ciekawe miejsca, indywidualne konsultacje rodzicielskie oraz warsztaty w ramach szkoły dla rodziców.

Udział we wszystkich zajęciach jest BEZPŁATYNY. 

Wszystkie dzieci i młodzież uczęszczająca do Placówki będą mieć zapewniony posiłek, odpowiedni do pory zajęć, a rodzice catering podczas warsztatów. 
 
Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020,
w ramach Osi Priorytetowej 9. Region spójny Społecznie, Działanie 9.2 Usługi społeczne
i zdrowotne, Poddziałanie 9.2.1. Usługi społeczne i zdrowotne w regionie
 
Osoby zainteresowane udziałem w projekcie lub bardziej szczegółowymi informacjami dotyczącymi jego realizacji, prosimy o kontakt z biurem projektu: 
Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Staszkówce 
ul. Św. Jana Pawła II 3 ,38-321 Staszkówka 
tel. 18 3541124, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


REGULAMIN ORGANIZACYJNY PLACÓWKI WSPARCIA DZIENNEGO DLA DZIECI I MŁODZIEŻY Z TERENU GMINY MOSZCZENICA

STATUT PLACÓWKI WSPARCIA DZIENNEGO DLA DZIECI I MŁODZIEŻY Z TERENU GMINY MOSZCZENICA PRZY ZESPOLE SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II W STASZKÓWCE

PLAN PRACY PLACÓWKI WSPARCIA DZIENNEGO DLA DZIECI I MŁODZIEŻY Z TERENU GMINY MOSZCZENICA PRZY ZESPOLE SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II W STASZKÓWCE WRAZ Z PUNKTAMI PRZY ZESPOLE SZKÓŁ W MOSZCZENICY ORAZ PRZY OŚRODKU KULTURY I BIBLIOTEKI W MOSZCZENICY W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

PLAN PRACY PLACÓWKI WSPARCIA DZIENNEGO DLA DZIECI I MŁODZIEŻY Z TERENU GMINY MOSZCZENICA PRZY ZESPOLE SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II W STASZKÓWCE SIEDZIBA W OŚRODKU KULTURY I BIBLIOTEKI W MOSZCZENICY